19 listopada o godzinie 20:23 w Nowych Bagienicach opel kadett zderzył się czołowo ze skodą oktavią, na której tył najechał vw golf III. W wyniku zderzenia czołowego opla  i skody ranne zostały dwie osoby. Kierowca volkswagena nie doznał obrażeń. Do działań ratowniczych zadysponowani zostali mrągowscy strażacy oraz strażacy-ochotnicy z Sorkwit.

Uczestnicy wypadku wyszli z pojazdów o własnych siłach przed przybyciem straży pożarnej. Zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy medycznej dwóm poszkodowanym. Kierowca oraz pasażer opla  oddalili się z miejscawypadku. Teren wypadku został dokładnie przeszukany w promieniu około 500 m. Osób poszukiwanych nie znaleziono. Działania straży pożarnej to: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w celu zabezpieczenia uszkodzonych pojazdów przed pożarem, kierowanie ruchem drogowym oraz pozbieranie połamanych plastików i pozamiatanie jezdni z pobitych szkieł. Przyczynę wypadku wyjaśnia policja z Mrągowa.

/opracował: st. asp. J. Szefer, zdjęcia: mł. ogn. I. Bagiński/