16 listopada o godzinie 8:05, w mglisty i mroźny poranek, doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych na drodze krajowej nr 16 za Mrągowem, w kierunku Mikołajek. Pojazdami podróżowało osiem osób. Na wezwanie pogotowia ratunkowego, do działań ratowniczych wyjechali mrągowscy strażacy.

Cztery osoby, w tym małe dziecko, zostały poszkodowane. Po udzieleniu pomocy medycznej przez zespół ratownictwa medycznego, poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala w Mrągowie. Pozostali uczestnicy wypadku po przebadaniu pozostali na miejscu zdarzenia. Droga krajowa została całkowicie zablokowana na prawie godzinę, poczym policja z Mrągowa zwolniła jeden pas ruchu. Działanie mrągowskich strażaków to pomoc w transporcie poszkodowanych do karetek pogotowia, odłączenie akumulatorów w celu zabezpieczenia uszkodzonych pojazdów przed pożarem, zebranie płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu, pozbieranie połamanych plastików i pozamiatanie jezdni z pobitych szkieł. Przyczyną wypadku była najprawdopodobniej oblodzona jezdnia.

/opracował: st. asp. J. Szefer, zdjęcia: mł. ogn. I. Bagiński/