W środę, 9 listopada o godz. 08.40, braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, jakiemu uległ osobowy  peugeot 207.

Do wypadku doszło na odcinku drogi wojewódzkiej W 507 w miejscowości Piotrowiec w gm. Pieniężno. Z niewyjaśnionych przyczyn, kierująca pojazdem kobieta stracił panowanie nad autem, które zjechało na pobocze, a następnie wpadło do przydrożnego rowu. Samochód zatrzymał się kilkanaście metrów od drogi wojewódzkiej uszkadzając przydrożne znaki. Kobieta opuściła pojazd o własnych siłach nie odnosząc obrażeń - obecni na miejscu ratownicy medyczni sprawdzili, czy nie wymaga ona hospitalizacji.

Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe, sprawdzili czy nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych oraz usunęli rozrzucone elementy konstrukcyjne z drogi. W czasie prowadzenia działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Na miejsce wypadku zadysponowano strażaków-ochotników z OSP Pieniężno, dwa pojazdy ratownicze z KP PSP w Braniewie, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Utrudnienia w ruchu trwały około godziny.

/st. kpt. I. Ścibiorek/