W dniu 7 listopada br. ok. godz. 10. 30 strażak dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej Kętrzyn–Bartoszyce w miejscowości Garbno. Na miejsce  natychmiast wyjechały dwa wozy ratowniczo–gaśnicze z kętrzyńskiej komendy.

Na łuku drogi  autobusu rejsowy relacji Bartoszyce – Mrągowo zderzył się z samochodem osobowm. Autobusem podróżowało 8 osób, pojazdem osobowym jedna. W wyniku zderzenia oba pojazdy znajdowały się na drodze całkowicie ją blokując.  Działania strażaków  polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku i udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym.  Z chwilą przybycia  karetki, wspólnie z ratownikami medycznymi, strażacy przenieśli poszkodowanego na noszach do karetki. Pomocy poszkodowanej kobiecie udzielił kolejny zespół ratownictwa medycznego. Po jej opatrzeniu, wspólnie z ratownikami medycznymi strażacy przenieślio ją na noszach do śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania strażaków polegały także na pomocy i zabezpieczeniu lądowaniu śmigłowca LPR.

Dalsze nasze działania polegały na neutralizacji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z pojazdów podczas zdarzenia. Płyny usunięto z jezdni, działania zakończono. Podczas zdarzenia droga wojewódzka 592 Kętrzyn – Bartoszyce była zablokowana w obu kierunkach, Policja zorganizowała objazdy.

Zniszczone zostały: przód  i drzwi od strony kierowcy w autobusie, cały przód i komora silnika auta osobowego.

Przyczynę i okoliczności wypadku bada kętrzyńska policja.

/oprac.: mł. bryg. Szymon Sapieha; zdjęcia: asp. Mariusz Czajkowski/.