W dniu 19.10.2011r., o godz. 11.21 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu w kotłowni należącej do jednego z punktów handlowych w Braniewie.

Do zdarzenia zadysponowano zastęp GBA oraz SLRR z JRG PSP w Braniewie. Na miejscu okazało się, że w wyniku zaniedbania doszło do przegrzania kotła i ubytku wody w zbiorniku wyrównawczym. Wydobywająca się para wodna oraz wzrost temperatury na piecu CO zaniepokoiły jednego z handlowców. Strażacy wygasili piec, część żaru  wydobyli z paleniska, a następnie przelali go prądem rozproszonym wody, sprawdzili stan instalacji grzewczej, która w kilku miejscach uległa uszkodzeniu /wyciek wody/. Po obniżeniu temperatury na miejsce zdarzenia przybył konserwator, który dopuścił wodę do zbiornika wyrównawczego oraz przystąpił do naprawy uszkodzeń instalacji grzewczej. Działania strażaków trwały około 45 minut.

/st. kpt. I. Ścibiorek/