Do groźnie wyglądającego  wypadku doszło 18 października około godz. 10:00, na drodze wojewódzkiej nr 507 w okolicy miejscowości Lubomino. Samochód dostawczy marki Renault Master z nieustalonych przyczyn, na prostym odcinku drogi, uderzył w przydrożne drzewo i stanął w poprzek jezdni.

Samochodem podróżowały dwie osoby - kierowca wyszedł z pojazdu o własnych siłach, natomiast pasażer pozostał w pojeździe. Przy pomocy sprzętu hydraulicznego strażacy wykonali dostęp do uwięzionego mężczyzny i wydostali go na zewnątrz. Poszkodowanym zajął się zespół pogotowia ratunkowego. Do miejsca wypadku zadysponowano dwie karetki  oraz śmigłowiec LPR. Obu poszkodowanych przetransportowano do szpitali w Olsztynie. Działania strażaków polegały na pomocy w wydobyciu poszkodowanego  z rozbitego pojazdu oraz zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatora i neutralizacji wycieku płynów eksploatacyjnych.

/tekst: kpt. M. Pasławski, fot.: archiwum OSP Orneta/.