Do groźnego wypadku doszło 15 października około godz. 21:20 w okolicach miejscowości Lipówka w powiecie działdowskim. Prawdopodobnie na skutek nadmiernej prędkości, kierowca dostawczego citroena nie zdołał opanowac pojazdu i uderzył w przydrożne drzewo.

Jako pierwsi dojechali na miejsce strażacy z OSP w Uzdowie. Poszkodowanemu udzielał już wtedy pomocy zespół ratownictwa medycznego. Samochód po uderzeniu w drzewo całkowicie tarasował drogę. Strażacy rozcięli konstrukcję pojazdu w celu ewakuacji poszkodowanego, który nastepnie został przewiezieony do szpitala w Działdowie. Zabezpieczyli też samochód przed możliwością zapalenia oraz uprzątnęli z jezdni pozostałości powypadkowe. Straty materialne wyniosły około 7 tys. zł. Zniszczony został przód pojazdu.

/oprac.: mł. bryg. Leszek Góralski - rzecznik prasowy KP PSP w Działdowie; fot.: KP PSP Działdowo/