W dniu 10.10.2011r., o godz. 17.37 braniewscy strażacy zostali zadysponowani do wypadku drogowego z udziałem pojazdu osobowego marki VW Passat.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi krajowej K 54 w Braniewie przy ulicy Królewieckiej. Kierująca pojazdem kobieta z niewyjaśnionych przyczyn straciła panowanie nad autem, które wpadło do przydrożnego rowu. Samochód osobowy dosłownie wbił się w rów kołami do góry stanowiąc poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego oraz utrudnienie dla ratowników przybyłych na miejsce wypadku. Kierująca z ogólnymi potłuczeniami została zabrana do braniewskiego szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, sprawdzili czy nie ma innych osób poszkodowanych oraz wycieku z uszkodzonego auta. W działaniach, które trwały około 30 minut uczestniczył zastęp GLBARt z JRG PSP w Braniewie.

/st. kpt. I. Ścibiorek/