2 października 2011 r. o godz. 8:10 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Piszu wpłynęła telefoniczna informacja o samochodzie osobowym leżącym w przydrożnym rowie w miejscowości Sulimy.

Strażacy zastali uszkodzony samochód osobowy marki Renault Laguna, który po uderzeniu w drzewo znajdował się w przydrożnym rowie. Pojazdem tym podróżowała jedna osoba – kierowca. Przed ich przybyciem, na miejsce wypadku dotarł zespół ratownictwa medycznego. Zastęp strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Piskiej wraz z ratownikami medycznymi wydobył poszkodowanego, który po przebadaniu został zabrany do szpitala w Piszu.

Strażacy odłączyli akumulator w pojeździe oraz zakręcili zawór głównego w instalacji gazowej, a także usunęli płyny eksploatacyjne i uszkodzone elementy pojazdu z nawierzchni jezdni. Ponadto, pomagali policji w kierowaniu ruchem drogowym.

Przypuszczalna przyczyną wypadku było niezachowanie zasad ostrożności ruchu drogowego. Czynności wyjaśniająceprowadzi miejscowa policja.

Przestrzegam i apeluję o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w okresie jesiennym. Nigdy nie zapominajmy w tym okresie o przysłowiu: „festina lente” – śpiesz się powoli.

/tekst: mł. kpt. Józef Baranowski, zdjęcia archiwum: KP PSP w Piszu/