W ubiegłym tygodniu o godzinie 18.17 na trasie Śwignajno - Ukta doszło do wypadku samochodowego.

Po przybyciu na miejsce, strażacy zastali samochód osobowy marki Audi A4 oraz samochód ciężarowy marki Volvo znajdujące się po obu stronach drogi w przydrożnych rowach. Samochód ciężarowy przewoził w butlach gazy techniczne. Po dokładnym sprawdzeniu zbiorników nie stwierdzono ich rozszczelnienia.

Do wypadku doszło w trakcie manewru wyprzedzania. W wyniku zdarzenia całkowitemu uszkodzeniu uległ pojazd osobowy oraz częściowo pojazd ciężarowy. Poszkodowany został kierowca samochodu osobowego, którego przewieziono do szpitala w Piszu. Działania 2 zastępów strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Piszu oraz 2 zastępów z OSP trwały ponad pięć godzin i polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, pomocy przy przeładunku butli napełnionych gazem, uprzątnięciu drogi oraz kierowaniu ruchem. Podczas prowadzenia działań ratowniczych, lekkiemu wypadkowi przy pracy uległ jeden ze strażaków.

/tekst mł. kpt. Józef Baranowski, zdjęcia archiwum KP PSP w Piszu/