6 września o godz. 17.31 służba dyżurna Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Braniewie otrzymała zgłoszenie dotyczące mężczyzny przygniecionego przez ciągnik rolniczy.

Do zdarzenia doszło na drodze gminnej w miejscowości Długobór w gminie Płoskinia. Z informacji uzyskanych od świadków wynikało, że kierujący ciągnikiem mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Ciągnik marki Ursus C360 uszkodził barierę ochronną i wpadł do pobliskiego wąwozu, bezpośrednio w pobliżu przepływającego cieku wodnego. Upadający ciągnik przygniótł mężczyznę. Ranny mężczyzna /liczne obicia, otarcia, prawdopodobnie złamanie ręki, przytomny/ został wydobyty przez strażaków ochotników z jednostki OSP Długobór, którzy przybyli jako pierwsi na miejscu wypadku. Traktorzysta został przetransportowany do braniewskiego szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Strażacy odłączyli akumulator oraz zneutralizowali wyciek oleju napędowego i silnikowego z ciągnika. Uszkodzony pojazd został wydobyty przy wykorzystaniu innego ciągnika. W działaniach, które trwały około 120 minut uczestniczyły cztery pojazdy ratownicze z: JRG PSP w Braniewie, OSP Płoskinia i OSP Długobór, zespół ratownictwa medycznego oraz policja, która wyjaśnia okoliczności wypadku.

/st. kpt. I. Ścibiorek/