5 września br. ok. godz. 15.00 strażak dyżurny otrzymał zgłoszenie o zderzeniu  trzech aut w Kętrzynie na ul. Szpitalnej.

Strażacy zastali na miejscu dwa auta po kolizji: vw sharana, którym jechała 1 osoba (kobieta) oraz fiata seicento, którym jechała matka z dwójką dzieci. Sprawca kolizji (kierowca forda) uciekł z miejsca wypadku. Najprawdopodobniej najechał on na tył fiata seicento, a ten z kolei uderzył w tyłvw sharana. Działania kętrzyńskich strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca stłuczki oraz na usunięciu z jezdni wyciekających płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów. Policja ujęła sprawcę kolizji i doprowadziła na miejsce zdarzenia, celem rozpoznania przez pozostałych uczestników.  Przybyły zespół ratownictwa medycznego obejrzał wszystkich uczestników kolizji, zaopatrzył na miejscu rękę kierowcy volkswagena, pozostałe osoby nie potrzebowały pomocy medycznej.

Zniszczeniu uległy:

-tył vw sharana (zderzak, tylna klapa),

-przód i tył fiata seicento (zderzaki, lampy, maska),

-przód forda sierry (informacja uzyskana od policjantów, którzy ujęli sprawcę).

/zdjęcia: asp. Mariusz Czajkowski, oprac.: mł. bryg. Szymon Sapieha/.