29.08.2011 - Stanowo, gm. Iława - wypadek dwóch samochodów osobowych na drodze nr 16.

Poszkodowane zostały 2 osoby - kierujące pojazdami. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz pojazdy, udzielili kwalifikowanej pomocy poszkodowanym, wspólnie z zespołem ratownictwa medycznego ewakuowali osoby poszkodowane z pojazdów. Przygotowali również miejsce lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał jedną z poszkodowanych do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. Następnie usunięto z jezdni pozostałości powypadkowe oraz przekazano miejsce pracownikowi Krajowego Zarządu Dróg i Autostrad. Przyczynę wypadku bada policja. Należy nadmienić, że jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych jako pierwszy pomocy poszkodowanym udzielił strażak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Olsztynie st.kpt. Maciej KARNACEWICZ.