W dniu 24 sierpnia br. ok. godz. 10. 21 strażak dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Mołtajny w gminie Barciany.

Na miejsce zdarzenia wysłano strażaków ochotników z OSP Barciany oraz strażaków PSP z Kętrzyna. Na miejscu zdarzenia stwierdzono, że na łuku drogi samochód osobowy VW Golf uderzył lewą stroną w przydrożne drzewo i w wyniku uderzenia znajduje się na drodze i blokuje jeden pasu jezdni. Pojazdem podróżowały 4 osoby (dwie dziewczynki w wieku 3 i 4 lat oraz dwie kobiety w wieku około 30 i 70 lat).  Osoby te  samodzielnie opuściły pojazd i pozostawały pod  opieką lekarzy i ratowników medycznych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz kierowaniu ruchem. Aby zmniejszyć strach i stres dzieci po wypadku strażacy dali dziewczynkom pluszowe maskotki.  Po przytuleniu się do pluszaków wystraszone dzieci się uspokoiły. Na miejscu zdarzenia pozostał patrol policji oraz zastęp OSP Barciany. Drogę uprzątnięto, ruch przywrócono, działania zakończono.

Straty: uszkodzony przód i lewy bok pojazdu wartość około 5. 000 zł.

Zdjęcia: asp. Mariusz Czajkowski

Przekazał: mł. bryg. Szymon Sapieha