W sobotę, 16 lipca ok. godziny 8.30, do stanowiska kierowania wpłynęła informacja o wypadku drogowym na  drodze wojewódzkiej nr 512, na odcinku Górowo Iławeckie - Pieniężno.

Samochód osobowy marki Honda Civic, którym jechała jedna osoba, na prostej  drodze uderzył czołowo w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia kierowca został uwięziony w pojeździe. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatora oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanego poprzez odcięcie drzwi pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Po zabezpieczeniu kołnierzem ortopedycznym, poszkodowanego ewakuowano z pojazdu przy użyciu noszy typu deska i przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego. W wyniku ciężkich obrażeń ciała, do transportu poszkodowanego zadysponowano zespół LPR. Strażacy na przydrożnym polu przygotowali stanowisko dla helikoptera. Po wykonaniu działań ratowniczych przystąpili do usuwania wycieków eksploatacyjnych za pomocą sorbentu. Samochód uległ całkowitemu zniszczeniu - straty około 10 tys zł. W działaniach udział brały: 4 zastepy straży pożarnej, dwa radiowozy policji oraz zespół pogotoiwa ratunkowego i LPR.

/fot.: KP PSP Bartoszyce, tekst: asp. sztab. Stanisław Dąbkowski - kierownik sekcji operacyjnej/