Tuż przed godziną 8:00 w sobotę 9 lipca, do stanowiska kierowania wpłynęła informacja o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 57 w miejscowości Wozławki w gminie Bisztynek.

Strażacy zastali po obu stronach pobocza i w przydrożnym rowie dwa rozbite samochody osobowe. Ogółem pojazdami podróżowało 5 osób, 3 znajdowały się jescze w samochodzie polonez track natomist kierujaca oplem wydostała sie z pojazdu o włsnych siłach. Działania strażaków i innych służb ratowniczych polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, wykonaniu dostepu do poszkodowanych oraz udzieleniu im pierwszej pomocy medycznej. Najbardziej poszkodową osobę zabrało lotnicze pogotowie ratunkowe, natomiast poszkodowanych z nielicznymi obrażeniami przetransportowano do szpitali w Bartoszycach i Lidzbarku Warmińskim. W wyniku zderzenia obydwa samochody zostały zniszczone. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej, trzy karetki kołowe, LPR oraz policja.

/fot.: KP PSP, tekst: asp.sztab. Stanisław Dąbkowski/