W nocy z 6 na 7 lipca silny podmuch wiatru złamał potężny konar drzewa, który spadł na kładkę dla pieszych nad Rzeką Ełk, w pobliżu placu Jana Pawła II.

O zdarzeniu zostaliśmy poinformowani przez atraż miejską 7 lipca, około godziny 9:30. strażacy zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych. Ich działania były utrudnione ze względu na dosć pokaźne rozmiary konaru, miejsce na które opadł i rzekę pod kładką. Po zabezpieczeniu konaru, odcięli go od głównego pnia i wyciągnęli na brzeg wykorzystując wyciągarkę samochodową. Osób poszkodowanych w tym zdarzeniu nie było. Konstukcja kładki nie została naruszona, po usunięciu wszystkich gałęzi ruch pieszych został przywrócony.

/tekst: mł. kpt. Jarosław Pieszko; fot.: Agnieszka Żukowska "Rozmaitosci Ełckie"/.