1.07.2011r. braniewscy strażacy usuwali skutki działania silnego wiatru na terenie powiatu braniewskiego.

Silny wiatr oraz intensywne opady deszczu, które trwały przez cały piątkowy dzień, spowodowały kilka zdarzeń związanych z usunięciem złamanych konarów drzew. Strażacy usuwali skutki wiatru na drogach powiatowych, wojewódzkich oraz miejskich. Działania prowadzone były na terenie gmin: Płoskinia, Lelkowo oraz miasta Braniewa.

W Braniewie przy ulicy Błotnej złamany konar drzewa uszkodził słup energetyczny ograniczając na kilka godzin dopływ prądu do jednego z budynków. Niezbędna okazała się interwencja energetyków. Z obiektu sakralnego /Bazylika Mniejsza w Braniewie/ wiatr zerwał oraz częściowo uszkodził obraz Jana Pawła II, który znajdował się na jednej ze ścian świątyni. W działaniach niezbędne okazało się wykorzystanie podnośnika hydraulicznego SHD 25.

/fot.: W. Andrearczyk, tekst: st. kpt. I. Ścibiorek/