W dniu 2.07.2011r., około godziny 04.00, braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej Braniewo – Nowa Pasłęka. Pojazd osobowy marki Peugeot 406 coupe wypadł z drogi, a następnie dachował.

Do wypadku doszło w pobliżu miejscowości Nowa Pasłęka. Kierujący pojazdem osobowym mężczyzna na zakręcie drogi stracił panowanie nad autem, które zjechało na pobocze i wpadło do przydrożnego rowu. Pojazd następnie dachował przemieszczając się około 30 metrów poboczem drogi. Po przyjeździe na miejsce wypadku, strażacy zastali pojazd osobowy znajdujący się na dachu około 4 metrów od drogi powiatowej. Pojazdem podróżowały prawdopodobnie cztery osoby. Na miejscu wypadku znajdowały się jednak tylko dwie. Jeden z poszkodowanych młodych mężczyzn był na zewnątrz pojazdu, natomiast pasażer znajdował się wewnątrz zniszczonego auta. Aby wydobyć poszkodowanego, strażacy musieli dokonać stabilizacji zniszczonego pojazdu, a następnie w działaniach wykorzystali sprzęt hydrauliczny. Po wydobyciu pasażera na zewnątrz obecny na miejscu wypadku lekarz stwierdził jego zgon. Drugi z mężczyzn, z ogólnymi potłuczeniami, został zabrany do braniewskiego szpitala. Strażacy dodatkowo odłączyli akumulator, zneutralizowali wyciek oraz usunęli z drogi rozrzucone elementy konstrukcyjne pojazdu. Miejsce wypadku – obszar o promieniu około 50 metrów od wraku pojazdu - został sprawdzony, czy nie ma innych osób poszkodowanych. Okoliczności wypadku wyjaśnia braniewska policja. Na miejsce przybyły: trzy pojazdy ratownicze z JRG PSP w Braniewie /GCBARt, GLBARt, SLRR/, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Działania ratownicze trwały około trzech godzin. Na czas prowadzenia czynności dochodzeniowych ruch na drodze powiatowej został zablokowany.

/st. kpt. Ireneusz Ścibiorek/