W dniu 29.06.2011r., około godziny 05.00, braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej K54. Pojazd osobowy marki BMW 3 wypadł z drogi, a następnie dachował.

Do wypadku doszło około 3 km od węzła drogowego Chruściel. Kierujący pojazdem osobowym na zakręcie stracił panowanie nad autem, które zjechało na przeciwny pad drogi i wpadło do przydrożnego rowu. Pojazd dachował obijając się o przydrożne drzewa. Auto przemieściło się w głębokim rowie około 50 metrów. Pojazdem podróżowały dwie osoby: 18.letni mężczyzna i  16.letnia dziewczyna. Mężczyzna opuścił uszkodzone auto samodzielnie. Aby uwolnić dziewczynę strażacy musieli wykorzystać sprzęt hydrauliczny. Obie osoby zostały zabrane do braniewskiego szpitala.

Ze względu na wyciek paliwa ze zbiornika samochodu, strażacy podali prąd piany gaśniczej, a następnie postawili auto na koła. Okolice wypadku – obszar leśny w promieniu 200 metrów - zostały sprawdzone, czy nie ma innych osób poszkodowanych. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia braniewska policja. Na miejsce wypadku przybyły: dwa pojazdy ratownicze z JRG PSP w Braniewie, zastęp Wojskowej Straży Pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Działania trwały około 90 minut – ruch odbywał się wahadłowo.

/st. kpt. Ireneusz Ścibiorek/