W dniu 25.06.2011 około godziny 900 dyżurny powiatowego stanowiska kierowania PSP w Gołdapi otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodowym na drodze krajowej nr 65 w okolicach Kozak.

Samochód osobowy marki Ford uderzył w drzewo. W pojeździe znajdowała się jedna osoba, którą ratownicy wydobyli na zewnątrz pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych i przekazali zespołowi pogotowia ratunkowego. Niestety, w trakcie prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez ratowników medycznych, nastąpił zgon 23.letniego mieszkańca Gołdapi. Druga osoba w chwili przyjazdu strażaków znajdowała się na zewnątrz pojazdu – była przytomna. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR, który zabrał poszkodowanego do szpitala w Olecku. Z informacji uzyskanych od przytomnego uczestnika wypadku, w pojeździe znajdowały się trzy osoba, a kierowca zbiegł z miejsca wypadku. Dyżurny psk w Gołdapi zadysponował kolejne dwa zastępy ratowników z OSP Górne oraz JW. 4808 w Gołdapi, celem poszukiwań kolejnego poszkodowanego. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi KP Policji w Gołdapi.

/tekst: kpt. Kamil Pawlukanis,  zdjęcia- dzięki uprzejmości portalu GOŁDAP.INFO/