9 czerwca o godz. 13:36 w Brejdynach zderzyły się czołowo vw passat z motocykllem. Do działań ratowniczych zadysponowani zostali natychmiast mrągowscy strażacy oraz strażacy ochotnicy z Piecek.

Motocyklista został ranny. Pogotowie ratunkowe udzieliło mu pomocy medycznej. Na miejsce wypadku został sprowadzony śmigłowiec sanitarny, który przetransportował poszkodowanego do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. Kierowca passata nie doznał obrażeń.

Działania strażaków to: zabezpieczenie miejsca wypadku przed wypadkiem wtórnym, zabezpieczenie lądowania śmigłowca sanitarnego, pomoc w transporcie rannego motocyklisty do śmigłowca i posprzątanie jezdni. Obydwa pojazdy zostały uszkodzone.  Straty materialne nie są duże i zostaną wycenione w późniejszym czasie. Przyczyną wypadku była nieostrożna jazda motocyklisty.

/opracował: st. asp. Janusz Szefer, zdjęcia: Marcin Wosik/