W dniu 28.05.2011r., o godz. 17.29 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku osobowego volkswagena.

Do zdarzenia doszło na drodze dojazdowej w pobliżu miejscowości Wierzno Wielkie, gm. Frombork. Kierowca wolkswagena passata stracił panowanie nad autem, które uderzyło w barierę ochronną,  wypadło z drogi i po dachowaniu zatrzymało się w przydrożnym rowie. Ranny kierowca został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego. Strażacy z JRG Braniewo po zabezpieczeniu miejsca wypadku, sprawdzili czy nie ma innych osób poszkodowanych, odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe oraz zneutralizowali wyciek płynów eksploatacyjnych z auta. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Działania na miejscu wypadku trwały około godziny.

/st. kpt. I. Ścibiorek/