13 maja w piątek, około godziny 13.30, do stanowiska kierowania wpłynęła informacja o wypadku drogowym z udziałem jednego pojazdyu osobowego.

Po dojechaniu pierwszych zastępów straży zastano, że samochód osobowy stoi w poprzek drogi zajmujac jeden pas ruchu, ponadto na pojezdzie widoczne jest wgniecienie lewego boku. W rozpoznaniu ustalono, że kierujacy pojazdem po wjechaniu z drogi wojewódzkiej w drogę powiatową z niewyjaśnionych przyczyn (dochodzenie prowadzi policja) stracił panowanie nad pojazdem i udzerzył w przydrożne drzewo. Pojazdem podrózowało ogółem 5 osób, które auto opuściły samodzielnie przed przybyciem straży. Wskutek wypadku poszkodowana została jedna osoba, którą do powiatowego szpitala przetransportowało bartoszyckie pogotowie. Pozostały czrerem osobom nic sie nie stało. Uszkodzeniu uległ lewy bok pojazdu oraz wybita zstała przednia szyba. W działaniach udział brało 2 zastepy PSP, 1 OSP Bezledy oraz dwie karetki pogotawia i radiowóz policji.

/tekst i foto: asp. sztab. Stanisław Dąbkowski - kierownik sekcji operacyjnej KP PSP/