W środę, 11 maja o godz. 12.38, braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z osobowym  drogowym na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Piotrowiec.           z udziałem dwóch pojazdów: ciężarowego MAN oraz osobowego Mitsubishi L200.

Podczas manewru wyprzedzania doszło do zderzenia ciężarowego Mana z osobowym autem marki Mitsubishi L200. Mitsubishi,  w wyniku uderzenia w tył, zostało zepchniętedo przydrożnego rowu. Kierowca samochodu osobowego, z ogólnymi potłuczeniami,  został opatrzony przez ratowników z zespołu ratownictwa medycznego z Pieniężna. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączyli akumulator w aucie osobowym, sprawdzili czy nie ma innych osób poszkodowanych. Z drogi wojewódzkiej usunętli rozbite szkło oraz rozrzucone elementy konstrukcyjne aut. Do czasu usunięcia uszkodzonych pojazdów ruch na drodze odbywał się wahadłowo. W działaniach uczestniczyły dwa pojazdy ratownicze z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej w Braniewie /GLBARt, SLRR/, zastęp OSP Pieniężno /GLBARt/, patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

/st. kpt. I. Ścibiorek/