11 maja br. kilka minut po godz. 10:00, na trasie Kętrzyn – Bartoszyce niedaleko miejscowości Banaszki, osobowy ford wpadł do rowu przewracając słup telekomunikacyjny. Na miejsce wypadku zadysponowano dwa strażackie pojazdy.

Pojazdem podróżowała jedna osoba (kobieta w ciąży), która samodzielnie opuściła samochód. Poszkodowaną zajęło się pogotowie ratunkowe. Działania kętrzyńskich strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz pomocy w lądowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na polu przy drodze. Strażacy, przy pomocy łączności radiowej oraz z wykorzystaniem umówionych znaków testowych,  bezpiecznie „posadzili” śmigłowiec na wyznaczonym miejscu, następnie wspólnie z ratownikami przenieśli poszkodowaną do śmigłowca, którym została przetransportowana do szpitala w Olsztynie.

Na miejsce przybyli pracownicy TP S.A., którzy zajęli się uszkodzoną linią telekomunikacyjną ?

Działania prowadził również kętrzyńska policja. Cały pojazd został zniszczony.

/zdjęcia: asp. Mariusz Czajkowski; tekst: mł. bryg. Szymon Sapieha/.