Do groźnego wypadku doszło 29 kwietnia około godz. 16.00 na drodze wojewódzkiej 542, w okolicach miejscowości Filice.

Z nieustalonych jeszcze przyczyn, zderzyły się dwa samochody osobowe daewoo lanos i ford modeno. Kiedy na miejsce dojechali strażacy, lanos blokował jeden z pasów jezdni, natomiast ford znajdował się w przydrożnym rowie. Na miejscu wypadku obecny był zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się na zewnątrz pojazdu, natomiast druga - w samochodzie. Obydwie były pod opieką ratowników medycznych. Strażacy i ratownicy medyczni wydobyli poszkodowanego i przemieścili do karetki. Ranni przewiezieni zostali do szpitala w Działdowie. W tym samym czasie strażacy z OSP w Uzdowie zabezpieczyli pojazdy przed możliwością zapalenia, a po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez policję, uprzątnęli teren akcji z pozostałości powypadkowych. Obydwa pojazdy uległy poważnym uszkodzeniom. Straty materialne oszacowano wstępnie na około 12 tys. zł.

/opr. mł. bryg. Leszek Góralski - rzecznik prasowy KP PSP w Działdowie; fot. KP PSP Działdowo/