W piątek, 22.04.2011r. o godz. 14.38, braniewscy strażacy otrzymali informację o kolejnym w tym dniu wypadku drogowym - zderzeniu daewoo matiza z audi A4.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej W504 w pobliżu miejscowości Krzyżewo w gm. Frombork. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów /prawdopodobnie najechania na tył auta poprzedzającego/ pojazdy osobowe uczestniczące w zderzeniu wypadły z drogi. Jedno auto znajdowało się w przydrożnym rowie /audi/, natomiast drugie na poboczu.  Obydwoma samochodami podróżowało łacznie pięć osób. Na miejsce wypadku zadysponowano: trzy pojazdy ratownicze z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej PSP w Braniewie, dwa zespoły ratownictwa medycznego z Elbląga oraz trzy pojazdy policji. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca wypadku ,w działaniach ratowniczych wykorzystali sprzęt hydrauliczny, aby usunąć odkształcone elementy pojazdu i wykonać dostęp do poszkodowanego mężczyzny znajdującego się wewnątrz auta marki Daewoo. Trzy osoby podróżujące matizem zostały przewiezione do elbląskiego szpitala. Strażacy odłączyli akumulator w uszkodzonych autach, sprawdzili czy nie ma wycieku płynów eksploatacyjnych oraz paliwa z uszkodzonych pojazdów. Rozrzucone elementy konstrukcyjne  usunęli z drogi. W czasie prowadzenia działań ratowniczych ruch na drodze został wstrzymany. Utrudnienia w ruchu trwały około dwóch godzin. Okoliczności wypadku wyjaśnia KPP w Braniewie.

/kpt. I. Ścibiorek/