W piątek, 22.04.2011r. o godz. 08.46, braniewscy strażacy otrzymali  informację o wypadku drogowym z udziałem pojazdu osobowego marki Daewoo Tico.

Do wypadku doszło na łuku drogi wojewódzkiej W 510, w pobliżu miejscowości Słup w gminie Lelkowo. Kierujący pojazdem osobowym mężczyzna stracił panowanie nad autem w chwili wykonywania manewru ominięcia złamanego drzewa, które częściowo znajdowało się na drodze. Auto zjechało z drogi i wpadło do przydrożnego lasu. Kierowca z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Na miejsce zadysponowano strażaków ochotników z jednostek OSP: Lelkowo i Pieniężno oraz  jeden zastęp z KP PSP w Braniewie.

Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączyli akumulator w uszkodzonym aucie, sprawdzili czy nie ma innych osób poszkodowanych oraz wycieku płynów eksploatacyjnych i paliwa z uszkodzonego pojazdu, usunęli złamane drzewo, które zostało pocięte na kawałki i odrzucone na pobocze. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia KPP w Braniewie. Utrudnienia w ruchu trwały około godziny.

/kpt. I. Ścibiorek/