W środę, 20.04.2011r.  o godz. 07.45, braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem pojazdu osobowego marki Renault Megane.

Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi. Prawdopodobnie w wyniku pęknięcia opony  kierowca stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwny pas drogi i uderzył w przydrożne drzewo.  Pojazd po odbiciu od drzewa zatrzymał się na jednym pasie drogi  skutecznie ograniczając ruch w obuydwu kierunkach. Kierowca  opuścił auto o własnych siłach, został przebadany przez obecnego na miejscu wypadku lekarza z zespołu ratownictwa medycznego.

Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca wypadku, zneutralizowali wyciek płynów eksploatacyjnych, odłączyli akumulator, sprawdzili czy nie ma innych osób poszkodowanych. Rozrzucone elementy konstrukcyjne pojazdu zostały uprzątnięte z drogi i chodnika. Uszkodzony pojazd został usunięty na pobocze, a następnie zabrany przez pojazd pomocy drogowej. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia KPP w Braniewie. Na miejsce wypadku zadysponowano dwa pojazdy ratownicze z JRG Braniewo, zespół ratownictwa medycznego oraz dwa patrole policji. Utrudniania w ruchu trwały około 45 minut. W czasie prowadzenia działań ruch na drodze  odbywał się wahadłowo.

/kpt. I. Ścibiorek/