W dniu 15 kwietnia 2011 roku około godziny 11:50 na ul. Olsztyńskiej w Lidzbarku Warmińskim zderzyły się samochód osobowy z autobusem.

Z nieustalonych przyczyn kierujący samochodem osobowym marki Peugeot  zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym autobusem marki MAN. Peugeotem podróżowały 3 osoby, które ze względu na obrażenia i uszkodzenie pojazdu, uwięzione zostały w środku. Wszyscy pasażerowie autobusu (10 osób) opuściły pojazd o własnych siłach, bez żadnych obrażeń.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku do czasu przybycia policji oraz pomocy ratownikom medycznym pogotowia ratunkowego w dotarciu do poszkodowanych i ewakuacji ich na zewnątrz pojazdu. Na wniosek lekarza koordynatora, ze względu na obrażenia jednego z poszkodowanych, do miejsca zdarzenia zadysponowano śmigłowiec LPR, który przetransportował pacjenta do szpitala MSWiA w Olsztynie. Dwaj pozostali poszkodowani z lżejszymi obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala w Lidzbarku Warmińskim.

/tekst: kpt. M. Pasławski; fot.: kpt. M. Wojczulanis/.