W dniu 25.03.2011r., o godz. 16.11, służba dyżurna Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym jakiemu uległ  fiat cinquecento na trasie Stare Siedlisko – Kolonia Księżno w gminie Wilczęta.

Pojazdem podróżowało sześć osób - dwie osoby dorosłe oraz czworo dzieci /trzy dziewczynki w wieku 13, 10, 6 lat oraz 5.letni chłopiec/. Kierowca stracił  panowanie nad autem,  wpadł do przydrożnego rowu uderzając przodem w drzewo. W wyniku wypadku pięć osób zostało rannych, w tym dwie dziewczynki w wieku 10 i 13 lat, które przewieziono do elbląskiego szpitala.

Okoliczności wypadku wyjaśnia KPP w Braniewie. Mogły się do niego przyczynić warunki pogodowe.  Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączyli akumulator w uszkodzonym pojeździe oraz sprawdzili czy nie ma wycieku paliwa i oleju z wraku pojazdu.  Pomagali w udzielaniu pomocy medycznej poszkodowanym dzieciom. Do wypadku zadysponowano  pięć pojazdów ratowniczych z JRG Braniewo /2 pojazdy/ oraz OSP Stare Siedlisko, OSP Ławki i OSP Młynary. Strażacy z JRG Pasłęk zostali zawróceni do strażnicy. Działania  trwały około 2 godzin.

Strażacy zwracają się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności przez kierujących pojazdami podczas powrotu zimy.

/kpt. I. Ścibiorek/