25 marca 2011 r., kilka minut po godzinie 8:00, doszło do groźnego pożaru w warsztacie samochodowym.

Zapalił się jeden z naprawianych samochodów osobowych. Pożar błyskawicznie rozprzestrzenił się ogarniając całe pomieszczenie warsztatowe oraz znajdujące się w nim pojazdy i sprzęt. Nie było mowy o ugaszeniu pożaru w zarodku. Pracownicy i uczniowie odbywający praktykę zawodową opuścili obiekt. Podano im tlen, natomiast jednemu z uczniów pomocy medycznej udzielił zespół ratownictwa medycznego.

Pożarem zagrożony był również przyległy do warsztatu budynek mieszkalny, jednak dzięki szybko i sprawnie podjętym działaniom, strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się pożaru. Straty, choć mogły być znacznie większe, i tak osiągnęły kilkaset tysięcy złotych.

W działaniach trwających 3 godziny brały udział jednostki Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, tj. 3 zastępy OSP Lubawa, 2 zastępy OSP Rożental, 1 zastęp OSP Zlotowo oraz 2 zastępy JRG KP PSP Iława.

/ml. bryg. Tomasz Michalski – rzecznik prasowy KP PSP w Iławie/.