W miniony weekend na terenie powiatu lidzbarskiego doszło do dwóch groźnych wypadków drogowych, w których śmierć poniosła jedna osoba, a dwie zostały ranne.

11marca, o godz.  1336 na  drodze krajowej  nr 51, trasa Lidzbark Warmiński – Kraszewo, zderzyły się dwa pojazdy. Wezwani na miejsce strażacy zastali samochód marki Renault Mascott leżący na boku w przydrożnym rowie oraz  fiata seicento stojącego na jezdni z uszkodzonym  przodem i kierowcą zakleszczonym w środku. Kierowca renault wydostał się z pojazdu o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych . Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i przy użyciu sprzętu hydraulicznego. wydobyli kierowcę fiata. Rannego mężczyznę  ewakuowali z pojazdu przy pomocy noszy, a następnie  przekazali zespołowi medycznemu  pogotowia ratunkowego. Przez ponad godzinę ruch  na trasie był całkowicie zablokowany.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło  13 marca br.  na drodze wojewódzkiej nr 507,  w okolicach miejscowości Zagony. Podczas manewru wyprzedzania, kierująca  samochodem osobowym marki Toyota Starlet  na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych przyczyn uderzyła w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowały dwie osoby, pasażerkę z obrażeniami klatki piersiowej oraz brzucha ewakuowali  ratownicy pogotowia ratunkowego. Poszkodowana przetransportowana została  do Szpitala MSWiA w Olsztynie. Kierująca pojazdem  44.letnia kobieta, w wyniku odniesionych obrażeń, poniosła śmierć na miejscu . Ze względu na stan osoby poszkodowanej i brak czynności życiowych zespół medyczny pogotowia ratunkowego odstąpił od dalszych czynności ratunkowych. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, otwarciu drzwi od strony kierowcy przy pomocy urządzeń hydraulicznych w celu wykonania dostępu do poszkodowanej i uprzątnięciu jezdni.

/tekst: kpt. M. Pasławski; fot.: archiwum KP PSP Lidzbark Warm./