Do dwóch niegroźnych wypadków samochodowych doszło w niedzielę 27 lutego 2011 roku w okolicach miejscowości Sędki, na trasie Ełk - Augustów.

Pierwsze zgłoszenie o dachowaniu auta osobowego wpłynęło do KP PSP w Ełku około godziny 12:30. W wyniku zajechania z drogi przez inne auto, kierowca zmuszony był do gwałtownego hamowania, co doprowadziło do dachowania. Dwie osoby same opuściły pojazd jeszcze przed przybyciem ratowników. Drugie zgłoszenie o dachowaniu samochodu terenowego, na tym samym odcinku drogi, wpłynęło około godziny 16:00. Dwaj mężczyźni podróżujący tym autem nie doznali żadnych obrażeń. Działania strażaków z naszej komendy ograniczyły się w obydwu przypadkach do zabezpieczenia miejsca prowadzenia działań, pomocy policji w organizacji ruchu, a po uprzątnięciu uszkodzonych pojazdów na sprzątnięciu z jezdni rozlanych płynów eksploatacyjnych i połamanych części karoserii samochodów.

/opracował: mł. kpt. Jarosław Pieszko/