W miniony weekend, w Ostaszewie, w gminie Grodziczno, doszło do wypadku z udziałem ciągnika siodłowego marki Scania, przewożącego mąkę. Na zaśnieżonej drodze, kierowca  stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście nie odniósł obrażeń.

Kabina ciągnika siodłowego  wbiła się w przydrożne drzewo, zaś naczepa zablokowała jeden pas ruchu na drodze wojewódzkiej 541.  Kierowca pojazdu został zabrany na obserwację pdo szpitala w Działdowie.  Strażacy zatrzymali  ruch drogowy, zabezpieczyli miejsce wypadku,   odłączyli akumulatory w pojeździe, uprzatnęli jezdnię z wyciekłych płynów oraz pozostałości powypadkowych. Strażacy-ratownicy kierowali również ruchem drogowym i oświetlili miejsca wypadku po zapadnięciu zmroku. Na czas zamknięcia ruchu drogowego na  drodze 541 policja zorganizowała objazd. Na miejsce zdarzenia został wezwany drugi zestaw samochodowy podstawiony przez właściciela pojazdu, który dokonał przepompowania mąki z uszkodzonej beczki. Przybyły w godzinach porannych specjalistyczny sprzęt usunął uszkodzony zestaw z miejsca zdarzenia. Do tego czasu miejsce wypadku na zmianę zabezpieczała policja oraz zastęp OSP. Straty oszacowane przez przedstawiciela spółki wyniosły około 90 tys. zł. Przyczynę zdarzenia ustala policja.

/tekst: asp. sztab. Michał Błaszkowski, fot.: archiwum KP PSP w Nowym Mieście Lub./