10 lutego 2011 r. w godzinach popołudniowych, piscy strażacy udzielili pomocy osobie poszkodowanej, która została uwięziona w pojeździe po uderzeniu w drzewo.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi na trasie Ruda-Giętki. Samochód osobowy  marki VW Golf, z nieznanej przyczyny, zjechał na pobocze i uderzył przodem w drzewo. Golfem podróżowała jedna osoba - kierowca pojazdu.

Po bardzo szybkim dotarciu na miejsce, strażacy zastali uszkodzony samochód osobowy Golf, stojący w poprzek drogi. Kierowcę, po uwolnieniu z pojazdu, natychmiast karetka pogotowia przetransportowała do szpitala w Piszu.

W akcji trwającej ponad 2 godziny udział brały: 2 zastępy (jeden z JRG PSP, drugi z OSP w Białej Piskiej )  w sile 10 strażaków, pogotowie ratunkowe, policja oraz inne służby drogowe.

Działania strażaków polegały na rozpoznaniu sytuacji, zabezpieczeniu miejsca wypadku. Dalsze czynności dotyczyły odłączenia akumulatora w pojeździe oraz usunięcia płynów eksploatacyjnych, a także uszkodzonych elementów pojazdu z nawierzchni jezdni oraz zepchnięciu wraku auta na pobocze.

Przyczynę wypadku ustala miejscowa policja.

Przestrzegam i apeluję o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy zimą. Nigdy nie zapominajmy w tym czasie o przysłowiu: „vestina lente” – śpiesz się powoli.

/tekst: mł. kpt. Józef Baranowski, zdjęcia archiwum: KP PSP w Piszu/