We wtorek, 1 lutego o godz. 16.39, braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Piotrowiec, gm. Pieniężno.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej W507. Kierująca pojazdem  marki Daihatsu kobieta na łuku drogi straciła panowanie nad autem, które wpadło w poślizg i zatrzymało się na poboczu. Samochodem podróżowały dwie osoby. W stojące auto uderzył samochód marki Volvo, którym jechała jedna osoba. W wyniku zderzenia jedna osoba – kobieta kierująca  daihatsu - została zabrana do braniewskiego szpitala. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca wypadku, sprawdzili czy nie ma innych osób poszkodowanych, odłączyli akumulatory w obu autach oraz sprawdzili czy nie ma wycieku paliwa. Na miejsce wypadku zadysponowano dwa pojazdy ratownicze z JRG Braniewo, zespół ratownictwa medycznego oraz dwa patrole policji.

Zalegający śnieg, warstwa lodu na drodze i nie dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych to prawdopodobne przyczyny wypadku. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia KPP w Braniewie. Utrudniania w ruchu  trwały około 90 minut.

/kpt. I. Ścibiorek/