Około godziny 15:00, w dniu 1.02.2011 r.,  w miejscowości Dąbrowskie zderzyły się  dwa samochody: bmw i vw sharan. Zginęły 3 osoby, w tym siedmiomiesięczne dziecko.

Samochodem marki BMW podróżowały 3 osoby, dwie z nich (18.letnia kobieta i siedmiomiesięczne dziecko) poniosły śmierć na miejscu, kierowca w stanie ciężkim został odtransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Suwałkach.  Samochodem marki VW Sharan jechały 4 osoby, - 81.letnia pasażerka zginęła, a 3 osoby po zaopatrzeniu medycznym zostały odwiezione do szpitala.

Działania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca wypadku, udzielaniu pomocy medycznej, pomocy w transporcie poszkodowanych do karetek oraz wydostaniu, przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, zwłok kobiety z wraku samochodu. Ponadto, strażacy zabezpieczali lądowanie śmigłowca LPR, uprzątnęli jezdnię z  części karoserii i płynów eksploatacyjnych, oświetlali teren akcji. W działaniach  trwających ponad 4 godziny brało udział 17 strażaków, w tym 10 z OSP Szczecinki i Borawskie, 3 zespoły pogotowia ratunkowego oraz 15 policjantów.

/zdjecia: asp. Piotr Talkowski, tekst: kpt. Tomasz Jagłowski/