27.01.2011 r. rano, strażacy wezwani zostali do wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Drygały.

Do zderzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Drygałach. Samochód ciężarowy, jadący od strony Ełku, z nieznanej przyczyny uderzył w lewy bok nadjeżdżającego szynobusa, którym podróżowało 15 osób, w tym dwie osoby załogi.

Strażacy zastali rozbity samochód ciężarowy i uszkodzony szynobus (3 wybite szyby i kilka pękniętych oraz porysowany bok). Straty oszacowano na 100 tys. zł.

W wyniku zderzenia nikomu się nic nie stało. Kierowca przed przybyciem strażaków, samodzielnie opuścił pojazd. Po przebadaniu przez lekarza okazało się, że żadna z osób uczestnicząca w zderzeniu, nie doznała żadnych obrażeń. Strażacy odłączyli akumulator w aucie, zabezpieczyli miejsce wypadku, a następnie je uprzatnęli. W akcji trwającej ponad 4 godziny udział brały: 2 zastępy- jeden z JRG PSP, drugi z OSP w Drygałach - w sile 7 strażaków, pogotowie ratunkowe, policja oraz inne służby drogowe.

Działania strażaków polegały na rozpoznaniu sytuacji, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Dalsze czynności polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych, a także uszkodzonych elementów pojazdów z nawierzchni jezdni.

Przypuszczalna przyczyna wypadku to niezachowanie zasad ostrożności w ruchu drogowym. Czynności wyjaśniające okoliczności, w jakich doszło do zderzenia, prowadzi miejscowa policja.

/tekst: mł. kpt. Józef Baranowski, zdjęcia: archiwum KP PSP w Piszu/