Dnia 17 stycznia 2011 roku ok. godz. 11.30 do stanowiska kierowania wpłynęła informacja o  uszkodzeniu instalacji i wycieku gazu w Bezledach.

Strażacy zastali palący się gaz, wydobywający się z uszkodzonej instalacji pieca suszarniczego do zboża. Niezwłocznie ustalili, że rozszczelnienie wystąpiło na zewnątrz budynku, w zaworze odcinającym przy parowniku gazowym. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wydzieleniu bezpiecznej strefy. Po konsultacji z właścicielem zakładu, odciętoy został dopływ gazu do miejsca rozszczelnienia i strażacy przystąpili do kontrolowanego spalania gazu znajdującego się w instalacji, z jednoczesnym schładzaniem prądami wody parownika oraz dwóch zbiorników ciśnieniowych oddalonych ok. 3m od miejsca rozszczelnienia.  Po upływie ok. 4 godzin nastąpiło całkowite kontrolowane spalenie gazu w instalacji. W działaniach  brały udział 3 zastępy PSP oraz miejscowa OSP Bezledy.

/oprac.: kpt. Bogusław Krajewski, asp. sztab. Stanisław Dąbkowski/