W dniu 13.01.2011r. braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o lokalnych podtopieniach w Braniewie przy ulicach Piaskowej oraz Długiej.

W wyniku gwałtownego wezbrania lokalnego strumienia doszło do zalania dwóch dróg miejskich. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przedostali się przez wezbrany strumień rzeki i sprawdzili czy mieszkańcy /10 osób/ nie wymagają pomocy oraz w jakim stanie znajdują się podtopione budynki mieszkalne i gospodarcze. Przy ulicy Długiej przekopali część drogi usuwając nagromadzone lód i śnieg, ułatwiając w ten sposób przepływ wody do kąpieliska miejskiego. Po opadnięciu strumienia, wspólnie z pracownikami spółek wodnych, przystąpiono do naprawy uszkodzonych przyczółków mostu na ulicy Piaskowej.  Przyczyną tych podtopień było uszkodzenie przepustu wodnego pod naporem wody ze stawu znajdującego się na poligonie wojskowym.  W działaniach uczestniczyły dwa zastępy z JRG Braniewo, przedstawiciele Urzędu Miasta Braniewa /Wiceburmistrz  Miasta Braniewa/, straż miejska, pracownicy spółek wodnych.

/kpt. I. Ścibiorek/