W dniu 20.12.2010r., o godz. 7.08, Powiatowe Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach otrzymało zgłoszenie o kolizji drogowej z udziałem  autobusu szkolnego oraz ciągnika siodłowego z naczep.

Do zderzenia doszło na łuku drogi krajowej nr 57 w Bisztynku, na śliskiej nawierzchni drogi, podczas manewru wymijania. Pojazdami podrózowali tylko kierowcy. Opuścili oni uszkodzone samochody samodzielnie, przed przybyciem służb ratowniczych.   Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z OSP w Bisztynku. Po zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączyli oni akumulator w uszkodzonym aucie, sprawdzili czy nie ma wycieków płynów eksploatacyjnych oraz paliwa i kierowali ruchem na drodze.  Okoliczności zdarzenia wyjaśnia KPP w Bartoszycach.

Strażacy zwracają się z apelem do uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy po ośnieżonych i oblodzonych drogach.

/tekst i fot.: kpt Bogusław Krajewski - zastępca dowódcy JRG/