W niedzielę, 5.12.2010r. o godz. 11.38, braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym  samochodu osobowego marki VW Sharan.

Do wypadku doszło na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Pakosze i Kierpajny Wielkie w  gminie Pieniężno. Kierujący pojazdem  mężczyzna stracił panowanie nad autem, które wpadło w poślizg. Pojazd następnie zjechał na przeciwny pas drogi uderzając bokiem od strony pasażera w przydrożne drzewo. Poszkodowany mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do braniewskiego szpitala. Obecni na miejscu wypadku strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, uprzątnęli rozrzucone elementy konstrukcyjne pojazdu z drogi. Siła uderzenia była tak duża, że wyrwane zostały silnik oraz skrzynia biegów. Działania ratownicze trwały około 90 minut, uczestniczył w nich jeden zastęp ratowniczo–gaśniczy z JRG Braniewo. Do czasu zabrania uszkodzonego auta przez pojazd pomocy drogowej ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Strażacy zwracają się z apelem do uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy po ośnieżonych drogach.

/kpt. I. Ścibiorek/