2 grudnia 2010 roku w miejscowości Kołodziejki, na granicy powiatów iławskiego i ostródzkiego, doszło do wypadku autobusu PKS i ciągnika siodłowego z naczepą izotermiczną.

Poszkodowanych zostało 7 osób, które przetransportowano karetkami do szpitali w Ostródzie oraz Iławie. Przypuszczalną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pojazdy. Wykonali dostęp do poszkodowanego kierowcy autobusu oraz ewakuowali go na zewnątrz. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Rożental, 1 zastęp OSP Lubawa oraz oficer w dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP w Iławie. Droga krajowa nr 15 była zablokowana całkowicie przez ok. 3 godziny. Następnie ruch odbywał się wahadłowo do czasu usunięcia z jezdni uszkodzonych pojazdów.

/tekst i fot.: mł. bryg. Tomasz Michalski – rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie/.