W niedzielę, 14.11.2010r., o godz. 14.30, braniewscy strażacy zostali poinformowani o wypadku drogowym z udziałem jednośladu – motocykla marki Honda CBR 600 F  -w pobliżu miejscowości Prątnik, gmina Braniewo.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi krajowej K 54. Ranny motocyklista /28 letni mieszkaniec Braniewa/ znajdował się na poboczu drogi. W wyniku wypadku doznał urazu barku, złamania ręki lewej oraz urazu stopy. Przed przyjazdem strażaków, miejsce wypadku zabezpieczyli funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego, którzy również sprawdzili stan zdrowia poszkodowanego mężczyzny.

Strażacy, po udzieleniu pomocy medycznej, przetransportowali poszkodowanego pojazdem służbowym do braniewskiego szpitala. Ze względu na brak zespołu ratownictwa medycznego (wyjazd do innego zwezwania) podjęta została decyzja o udzieleniu pomocy medycznej oraz transporcie poszkodowanego przez strażaków PSP. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia KPP w Braniewie. W działaniach, które trwały około 30 minut uczestniczyły trzy pojazdy ratownicze z KP PSP w Braniewie. W czasie prowadzenia działań ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo.

/kpt. I. Ścibiorek/