W sobotę, o godz. 20.04, braniewscy strażacy wezwani zostali do zdarzenia komunikacyjnego /kolizji/ z udziałem dwóch pojazdów osobowych marek Renault Laguna oraz Renault Megane Scenic.

Do kolizji doszło w Braniewie, na ulicy Kościuszki, na skrzyżowaniu świetlnym, gdzie renault scenic uderzył czołowo w lewy bok  renault laguna. Samochodami łącznie podróżowały trzy osoby. Jedna osoba /kobieta/, z  samochodu osobowego marki Renault Laguna, z ogólnymi potłuczeniami została zabrana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączyli akumulatory w uszkodzonych autach, zneutralizowali wyciek płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów,  usunitli z drogi rozrzucone elementy konstrukcyjne pojazdów.

W działaniach, które trwały około godziny, uczestniczyli: jeden zastęp ratowniczy z JRG Braniewo, patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia KPP w Braniewie.

/kpt. I. Ścibiorek/