Do wypadku doszło 4 listopada 2010 r. kilka minut po godzinie 14.00. Uczestniczyły w nim 3 samochody:  fiat cinquecento, peugeot 307 i renault traffic. Obrażenia odniosły 2 osoby.

Za pomocą urządzeń hydraulicznych strażacy wykonali dostęp do poszkodowanej kierującej fiatem. Umożliwiło to wydobycie kobiety z pojazdu i transport do karetki we współpracy  zespołem ratownictwa medycznego. W celu zabezpieczenia uszkodzonych pojazdów przed ewentualnym zapaleniem się strażacy położyli pianę gaśniczą.

Samochody osobowe zderzyły się czołowo, a siła uderzenia była tak duża, że praktycznie nie nadawały się już do użytku. Przyczynę wypadku ustala policja, jednak na jego powstanie wpływ miały zapewne złe warunki pogodowe i śliska jezdnia, a przede wszystkim nadmierna prędkość !

W działaniach trwających półtorej godziny brały udział 3 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie.

/tekst i fot.: mł. bryg. Tomasz Michalski – rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie/.