WYPADEK ZA DŁUŻKIEM

W piątek 15 października około godziny 8.00 na odcinku drogi krajowej nr 58 pomiędzy Dłużkiem a Czarnym Piecem, gm. Jedwabno, doszło do zderzenia daewoo espero i ciężarowego MAN-a.

W wypadku poszkodowane zostały dwie młode kobiety, mieszkanki Dłużka. Kierująca autem osobowym, 20-letnia Małgorzata Sz. była uwięziona w pojeździe – deska rozdzielcza przygniotła jej nogi. Z pomocą poszkodowanej przyszli strażacy, którzy wykonali do niej dostęp przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Zespół ratownictwa medycznego miał przetransportować ranną do szpitala w Szczytnie, jednak po drodze stan kobiety pogorszył się na tyle, że zdecydowano o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego załoga wylądowała w miejscowości Narty, skąd Małgorzatę Sz. zabrano do Olsztyna. Siedząca obok kierującej jej siostra Milena Sz. z ogólnymi obrażeniami została odwieziona karetką do szpitala w Olsztynie. Kierowca ciężarówki nie doznał poważniejszych urazów. Przez kilka godzin droga, na której doszło do wypadku, była zablokowana.

/J. Matejko/