Drukuj

Trzy osoby nie żyją, 6 jest rannych - to bilans trzech wypadów ,do których doszło w godzinach porannych na terenie powiatu.

Pierwszy wypadek wydarzył się na krajowej 16. o godzinie 5:42 w Ostródzie, gdzie zderzyły się trzy pojazdy. Na miejscu strażacy, za pomocą narzędzi hydraulicznych, wykonali dostęp do dwóch osób uwięzionych w samochodzie osobowym, jedną osobę przekazali służbie zdrowia, niestety  lekarz stwierdził zgon drugiej osoby.

Godzinę późnej zostaliśmy powiadomieni o wypadku  pojazdu na drodze krajowej nr 7, na wysokości Szymonowa w gminie Małdyty. Samochód BMW zjechał do przydrożnego rowu i uderzył bokiem w drzewo. W wypadku zginął pasażer auta, a kierowcy, który uciekł z miejsca zdarzenia, poszukiwali strażacy i policjanci.

O 10:30 doszło do trzeciego wypadku - i tym razem na drodze krajowej w Lipowie (droga nr 15). Tam zderzyły się czołowo ford z audi. Trzy osoby trafiły do szpitala, niestety jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Strażacy, by wydostać  poszkodowanych, musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.

/tekst: st. kpt. Piotr Wlazłowski; zdjęcia: st. kpt. Piotr Wlazłowski, kpt. Konrad Krajewski/.